Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 723912
Kurum Adı : Yapağılar İlkokulu
Telefon : 02766848101
Faks : 0
WEB Adresi : http://yapagilarilkokulu.meb.k12.tr
Adres : Uşak Sivaslı Karayolu 12.Km Yapağılar Köyü Yeni Mahalle Uşak /Merkez

VİZYON
-Öğrencilerimizin okula severek ve isteyerek gelmelerini sağlayan, -Öğrencilerimize yeniliklere açık bir eğitim veren, -Ekip çalışmasıyla akademik başarısını her yıl bir önceki yıla göre arttıran, -Kaynaklarını verimli kullanabilen,-Sosyal faaliyetleriyle aktif olan bir eğitim kurumu olmak istiyoruz

MİSYON
Her alanda değişimlerin hızlı olduğu ve ihtiyaç duyulduğu günümüz bilgi toplumuna geçiş şartlarında, kültürüyle barışık olarak geçmişini ve bugününü analiz ederek özümseyen, aldığı dersler temelinde gelecekle ilgili hedefler koyabilen, bulunduğu her ortamda etrafına faydalı olabilen, yenilikleri kültürüne adapte ederek takip eden, insan haklarına saygılı Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda hareket eden, milli eğitim sistemimizin temeline bağlı ,vatanımızı, milletimizi seven bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR
2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Merkez Köy İlköğretim Okulları arası Birincisi, Aynı yıl il ikincisi, 2010-2011 Eğitim öğretim yılında 16 Mezun; 1 And.Öğretmen Lis.+ Anadolu Lis.+ 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında 23 Mezun; 2 And.Öğretmen Lis.+ Anadolu Lis.+

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : KALORİFERLİ
Öğretim Şekli : TAM GÜN
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30-14.50
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İL MERKEZİNE UZAKLIK 12 KM.
Ulaşım : KARAYOLU İLE ULAŞIM YAPILMAKTADIR. KÖY MİNİBÜSLERİ İLE SİVASLI, KARAHALLI, ÇİVRİL OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM SAĞLANABİLİR. KARAYOLUNA 100 Metre mesafede.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Uşak Sivaslı Karayolunun 12. Km. Yapağılar Köyü Yeni Mahalle Merkez/Uşak adresinde yeni yerleşim alanında yeni bir okul. Yanında yeni camii bulunan okul bahçesi oldukça büyük, bir bölümü ağaçlandırılmıştır.